Slide YUTULABİLİR
MİDE BALONU
→ANASTEZİ YOK! →AMELİYAT YOK! →ENDOSKOPİ YOK! DETAYLI BİLGİ

YUTULABİLİR MİDE BALONU NEDİR?

Mideye yerleştirilip şişirildikten sonra ise midede tokluk hissi yaratarak, açlık hissini kontrol altına alır.

Geleneksel diyet yöntemlerinin çoğunun başarısız olmasının nedeni, açlık hissiyle uzun vadede baş edilememesidir. Elipse Mide Balonu ile açlık sorununa ameliyatsız, güvenilir ve kalıcı bir çözüm getirmek artık çok kolay.

Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu program, 16 hafta gibi kısa bir süre içerisinde vücut ağırlığınızın ortalama %10-15’ini vermenizi sağlamanın yanı sıra, 6 ay boyunca sunduğu yaşam tarzı desteği ile de sağlıklı bir hayatı kalıcı hale getirmenizi destekler.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Bir balondan çok daha fazlası. Kilo vermeyi ve yaşam boyu sağlıklı alışkanlıkları destekleyen kapsamlı bir program.

Balon, doktorunuza yapacağınız 15 dk’lık bir ziyaret sırasında yutularak midenize yerleştirilir.

Ekran Resmi 2022-11-14 10.21.32Ekran Resmi 2022-11-14 10.21.59
dolumdolum1
vücütıvücüt

SIKÇA SORULAN SORULAR

Balon, doktorunuza yapacağınız ve hastaneye yatmanızı gerektirmeyen 15 dakikalık kısa bir ziyaret sırasında midenize yerleştirilir.

İçerisinde sönük balon bulunan bitkisel bazlı bir kapsül yutarsınız. Balon, uzun ince bir ipe bağlıdır. Kapsül midenize girdikten sonra Kapsülün doğru konumunu teyit etmek üzere ilk röntgeniniz çekilir.

Doktorunuz daha sonra balonun içini sıvı ile doldurmak için ince dolum ipini kullanır ve balonun doğru bir şekilde doldurulduğunu teyit etmek üzere ikinci röntgen çekilir. Balon dolduğunda, doktorunuz tüpü yavaşça çıkarır ve siz de günlük hayatınıza dönersiniz.

Hastaların %99,9’u kapsülü hiçbir sorun olmadan yutabilmektedir. Yine de kapsülü yutmakta zorluk yaşarsanız doktorunuz kapsülü yerine doğru yönlendirmek için ince bir kılavuz tel (stile) kullanabilir. Bu işlem için endoskopi veya anestezi gerekmez.*

Hastalar toplam vücut ağırlıklarının ortalama %10-15’ini kaybetmektedir.

Balona 550 ml su doldurulur.

Online Randevu
× Whatsapp